صفحه اصلی / سئو سایت / تولید محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا در واقع یک بخش عمده از مباحث مهم در طراحی و سئو سایت محسوب می گردد به گونه ای که رعایت نمودن نکات و موارد مهم در تولید محتوا می تواند نقش بسزایی در موفقیت وب سایت نماید.

تولید محتوا در واقع همان مطالب مفید و بدون تکراری است که در سایت پس از طراحی قرار می گیرد. و اما جهت ایجاد محتوا در سایت می بایست به مباحث مهمی توجه نمود که در نظر گرفتن آن مباحث در مهم جلوه نمودن محتوا تاثیر بسزایی دارد.

پس از طراحی و پیاده سازی سایت ها و تولید محتوا، مباحث مربوط به سایت ها بیش از پیش به مرحله رشد و شکوفایی خود رسید به گونه ای که در سال ۲۰۱۵ در حوزه بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوا در میان ۵ رشته برتر در حوزه مربوطه قرار گرفته است .

عنصر تولید محتوا

تولید محتوا, ایجاد زنجیره ای از بازاریابی محتوا ، مرتب نمودن و پرورش محتوا برای تمام صاحبان سازمان ها و مارک ها اهمیت بسیار زیادی دارد . محتوا به عنوان یک عنصر بسیار مهم و با اهمیت در بازاریابی نقش بسیار مهمی ایفا می نماید به همین علت جزء عملیاتی که بازاریابان انجام می دهند تولید محتوا می باشد .

تمام بازاریابان محتوا به دنبال محتوا باز شونده می باشند ، در واقع محتوای که بتوان از آن محتواهای بیشماری را استخراج نمود. هدف از ایجاد محتوا می تواند موارد بیشماری باشد که از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • آگاهی از نام تجاری
 • ایجاد تعامل قوی و محکم با کاربر
 • فروش محصولات و یا خدمات

بازاریابی اینترنتی

موضوعی مهمی که در این قسمت مطرح می گردد این است که کاربران حیطه شغلی خاص همیشه به شرکت و یا شخص مورد نظر نیازمند می باشند و حال آنکه کدام مجموعه خود را بهتر و متمایز از بقیه معرفی نماید موضوعی است که بسیار مورد بحث قرار می گیرد .

ایجاد محتوا B2B بسیار مطلوب می باشد و سبب ماندگاری در ذهن مخاطب در هر سازمانی خواهد شد. برخی از موضوع های مهم در تولید محتوا که می بایست در نظر گرفته شود ، که در نظر گرفتن آن سبب موفقیت روز افزون در بازاریابی اینترنتی می گردد .

 معیار های تبدیل محتوا را تعریف نمایید

اینکه محتوای که ایجاد می گردد به حیطه فعالیت سازمان مرتبط گردد مبحث فوق العاده مهمی است که می بابست در نظر گرفته شود ، در واقع مباحثی که می بایست در این حیطه بسیار لحاظ گردد اینکه تبدیل محتوا به صنعت مورد نظر ، طبیعت کسب و کار و نیز میزانی که به عنوان بودجه در نظر گرفته شده است برای هر سازمان منحصر به فرد می باشد بنابراین تمام موارد تعریف شده برای یک سازمان خاص بسیار منحصر به فرد برای یک سازمان خاص می باشد .

شرایط تولید محتوا

تولید محتوا برای بازاریابی اینترنتی نیازمند شرایط خاصی است که عبارتند از:

 • افزایش تعداد کاربران اینترنتی که موجب شکل گیری یک کانال جدید برای نقل و انتقال وجوه در فضای آنلاین، شبکه‎های اجتماعی و تلفن های همراه شده است. این امر نیازمند یک تلاش ویژه برای گرد هم آوردن مشتریان است که از طریق بازاریابی محتوا انجام می شود. در بازاریابی محتوا تمامی محصولات در قالب تصاویر، مطالب علمی در رابطه با شرح تولید، ویدئوهای سخنرانی صاحبان شرکت و … برای کاربران منتشر می‏شود.
 • هدف از تولید محتوا، بررسی تمام جزئیات محصولات، اطلاعات مفیدی برای کاربران است که در شیوه حضوری امکان ارسال این مطالب نیست و از سوی نیز با محدودیت همراه است. این در حالی است که اظهار معایب و مزایای یک محصول و ارائه چگونگی استفاده از کالاها، از جمله اصولی است که باید در بازاریابی محتوا بیان شود.
 • با توجه به اینکه مشتریان و مصرف کنندگان امروزی، اطلاعات گسترده ای نسبت به محصولات مختلف دارند، بنابراین کار بازاریابی کمی دشوارتر است. به همین دلیل یکی از نکات مهم در تولید محتوا، ارائه اطلاعاتی است که به دور از تکرار، به مواردی جدیدی اشاره کند و در عین حال اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان قرار دهد. تمام مطالبی که در قالب تبلیغات تصویری، یک بنر و یا یک پیام ساده رسانه ای منتشر می‏شود، تنها در برگیرنده نام محصول و توصیفات شعارگونه است که نمی تواند بر مصرف کنندگان تاثیر زیادی داشته باشد. به همین دلیل وجود بازاریابی محتوا ضرورت پیدا می‏کند.
 • مصرف کنندگان می‏دانند که از اهداف خود نسبت به خرید محصولات کاملا اطلاع دارند و از سوی دیگر به دلیل ورود چندین شرکت در زمینه تولید یک محصول، رقابت برای فروش و جذب مشتریان سخت تر شده است که این امر تعداد انتخاب‎های مصرف کنندگان را نیز بیشتر کرده است. اینها همه در حالی است که مشتریان نیز با خرید یک محصول از چندین شرکت، تمامی معایب و مزایای هر یک از برندها را در طی چند دوره زمانی بررسی می کنند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. به بیان روشنتر، وفاداری مشتریان بةک برند، با امتحان کردن چند محصول کسب می شود. بنابراین نقش شرکت‎ها در اطلاع رسانی به مشتریان اهمیت پیدا می کند.
 • یک شرکت با استفاده از روش بازاریابی محتوایی می‏تواند تمامی ویژگی‎های محصولات خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد و آنها را در انتخاب سریعتر بهترین برند کمک کند. در عین حال نباید از کیفیت محتوا غافل شد چرا که هر محتوایی قابلیت جذب مشتریان را ندارد.

نحوه تولید محتوا برای بازاریابی

تولید محتوا به شکل تخصصی و توسط کارشناسان این حوزه انجام می‏شود و نمی توان بسادگی در این حوزه فعالیت کرد. تولید محتوا نیازمند مواردی از جمله آشنایی با اصول بازاریابی، مهارت نوشتن و شناخت مخاطبان و مشتریان است و می‏تواند در مجلات، نشریات، کاتالوگ و … منتشر شود. اما متداولترین نوع تولید محتوا در وب سایتها منتشر می شود که باید با توجه به اصول بهینه سازی موتورهای جستجو صورت بگیرد. تولید محتوابرای بازاریابی اینترنتی نیازمند شرایط خاصی است که عبارتند از:

 • پرهیز از کپی برداری و بارگذاری محتواهای تکراری
 • جمع آوری اطلاعات متناسب با محصولات و خدمات شرکت
 • شناخت نیازهای واقعی مشتریان و نشر محتواهایی متناسب با نیاز آنان
 • بهینه سازی وب سایت و توجه به تمامی تکنیک های بهینه سازی سایت
 • توانایی تحلیل و آنالیز سایت و بررسی بازخورد مشتریان نسبت به محتواها

 نکاتی مهم در تولید محتوا

از آنجایی که تولید محتوای سایت با هدف بازاریابی صورت می گیرد، رعایت برخی نکات ضرورت دارد که در زیر به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

 • تولید محتوا با استفاده از منابع معتبر: در تولید محتوا، استفاده از منابع معتبر و موثق یک الزام است. تمام اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار می‏گیرد، باید دقیق و منطبق بر واقعیت باشند. چرا که شایعه پراکنی، استفاده از گفته های عامیانه بدون هیچ منبع موثق و … مخاطبان را نسبت به محتوا بی اعتماد کرده و در نتیجه به جای تاثیرگذاری مثبت تولید محتوا، از یک سو موجب انتشار اخبار و اطلاعات خلاف واقع در جامعه شده و از سوی دیگر مشتریان با پی بردن به غیرواقعی بودن محتوا، از ورود به وب سایت خودداری می کنند.
 • تولید محتواهای مفید: با توجه به افزایش تعداد کاربران اینترنتی، در حال حاضر حجم وسیعی از اطلاعات و محتواها در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود که این امر مخاطبان را دچار سردرگمی و ابهام می‏کند. از سوی دیگر، توانایی رقابت با محتواهای مشابه به منظور تاثیرگذاری بر مخاطبان، نیز یک نکته مهم در زمان تولید محتوا است. به همین دلیل تولید محتوای مفید که بتواند به نیازهای مخاطبان پاسخ دهد، اهمیت پیدا می کند.
 • زیبایی برای جذب مخاطبان: استفاده از طرح های گرافیکی و رنگ بندی‎ها، یکی از اصول اولیه برای بازاریابی محتوا است که در این زمینه تصاویر می‏توانند موثر واقع شوند.

روش های تولید محتوا

 1. انتخاب موضوع مناسب

باید مطالعه و تسلط کافی در زمینة کاری خود داشته باشید. این مطالعات می تواند برای مخاطبین ارزشمند باشد . هرچقدر کار تولید محتوا در زمینه کاری شما سخت تر باشد ، رقبای کمتری خواهید داشت

 1. نحوه ارائه محتوا

گاهی ممکن است مطلب مورد نظر برای ارائه بسیار محدود و کم باشد. پس با تغییر در نحوة ارائه و افزودن جذابیت های بصری کیفیت محتوای شما افزایش میابد

 1. اهمیت محتوای تازه

توجه گوگل به محتوای تازه باعث شده وب مستران  بدون ترس از جریمه گوگل نهایت استفاده را از آن ببرند. برای استفاده از این فرصت که بتوانید از محتوای تازه استفاده کنید. ۳ روش اصلی به شما معرفی می کنیم.

راهکار های محتوای تازه به صورت هدفمند

 1. تولید محتوی تازه به صورت هدفمند
 2. محتوای تازه برای مطلب قدیمی
 3. محتوای تازه و مستمر

 

منبع: سئویاب و سپهرماهان

تولید محتوا در واقع یک بخش عمده از مباحث مهم در طراحی و سئو سایت محسوب می گردد به گونه ای که رعایت نمودن نکات و موارد مهم در تولید محتوا می تواند نقش بسزایی در موفقیت وب سایت نماید. تولید محتوا در واقع همان مطالب مفید و بدون تکراری است که در سایت پس از طراحی قرار می گیرد. و اما جهت ایجاد محتوا در سایت می بایست به مباحث مهمی توجه نمود که در نظر گرفتن آن مباحث در مهم جلوه نمودن محتوا تاثیر بسزایی دارد. پس از طراحی و پیاده سازی سایت ها و تولید محتوا، مباحث مربوط به سایت…

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

معمولی بود
خوب بود
عالی بود
User Rating: 4.5 ( 1 votes)

درباره احسان مهاجر

احسان هستم متولد خرداد 1366 و در حوزه کامپیوتر فعالیت دارم. این وب سایت رو به تازگی راه انداختم تا اطلاعاتی رو که از بیرون بدست میارم رو با شما دوستان به اشتراک بگذارم چون اعتقاد دارم این کار اشتراک گذاری به بالابردن سطح سواد ما انسان ها کمک میکنه اگه همه اینطور فکر کنیم. اگر با من صحبتی داشتید با جیمیل emk.life و یا آیدی تلگرام EhsanMohajer@ در خدمت شما هستم.

این مطالب را نیز ببینید!

ایندکس شدن مطالب در گوگل

 ایندکس شدن سریع مطالب در گوگل در این مقاله می‌خواهم با شما در مورد راهکاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com