بک لینک
بک لینک

بک لینک

Back Link یا بک لینک چیست؟

Back Link که در دانش نامه آزاد ویکی پدیا نیز تعریف شده به عنوان لینک هایی شناخته می شود که هر صفحه در وب، به وب سایت و یا یک صفحه ی مخصوص فرستاده می شوند. بک لینک میتواند از یک وب سایت و یا یک دایرکتوری باشد. در این مورد در بخش پشتیبانی گوگل این گونه تعریف شده که بک لینک به شما کمک میکند که اطلاعات خود را در دیگر سایت ها بررسی و ارزیابی کنید.

تاریخچه

زمانی بود که موتورهای جستوجو مهم ترین فاکتور مورد بررسی خود را تعداد بک لینک معرفی میکردند این زمان خیلی دور نبود اما با گذشت زمان و تقلب هایی که صورت گرفت از درجه اهمیت این کار کاسته شد، طوری که دیگر تعداد این لینک ها در ۵ فاکتور مهم سئو قرار ندارد و براساس زمان و نیازهای روز سایت های دیگری جای ان را گرفته اند. اما هنوز این فاکتور دارای اهمیت بوده و یکی از موارد مورد بررسی و تامین کردن در سئو تعداد بک لینک می باشد. به طور کلی گرفتن بک لینک از طرف گوگل بسیار سخت است ولی تامین آن از بینگ و یاهو ساده تر خواهد بود. روند کلی گرفتن بک لینک از موتورهای جست و جو به شکل زیر میباشد:

گوگل<بینگ<یاهو

روند بالا نشان می دهد که از طریق یاهو بسیار راحت می توان بک لینک گرفت آن هم به دلیل قدیمی بودن فاکتورهای یاهو است که تغییری در آن در چندسال گذشته صورت نگرفته است. یکی دیگر از ساده ترین و مرسوم ترین روش های به دست اوردن بک لینک تبادل لینک می باشد که بهترین نوع ان تبادل لینک ۲ طرفه است. اما هر نوع تبادل لینک منجر به دست اوردن بک لینک نمی شود .

بک لینک را چگونه انجام دهیم؟

برای درک بهتر نیاز به معرفی انوع لینک های موجود در سایت می باشد به طور کلی لینک ها در هر وب سایت به ۲ دسته تقسیم میشوند:

۱) لینک های Follow : این دسته از لینک ها بسیار مفید میباشند و همین لینک های منجر به ایجاد Back Link میشوند. در این نوع لینک ها به اسپایدر دستور داده میشود که ادرس را دنبال کند. مورد استفاده ی این نوع لینک ها اشاره به صفجات داخلی در خود وب سایت دارد.

اگر سایتی با سایت دیگری تبادل لینک کند به طور معمول باید بدین گونه باشد که لینک های درج شده Follow باشد این قانون نبوده بلکه یک قرار داد نانوشته در تبادل لینک است.

۲) لینک های Nofollow : در مقابل لینک های Follow این دسته از لینک ها قرار دارند. بدست آوردن بک لینک از این نوع لینک ها غیرممکن می باشد زیرا دستور صادر شده از طرف این نوع لینک ها به موتورهای جست و جو به صورت زیر می باشد که نباید ادرس ذکر شده را دنبال کرد و این آدرس فقط برای ذکر منبع و موارد این چنینی است.

لینک های No Follow

لینک های Nofollow بهترین روش لینک دادن به صفحات خارجی هستند چون از سایت شما بازدیدی به سایت دیگر فرستاده نمی شود. توصیه ما برای لینک های خارجی این است. آخرین نکته ای که در بک لینک باید به ان اشاره کرد درصد خوب بودن آن است. هر بک لینکی نمیتواند مفید باشد بلکه باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا به عنوان یک بک لینک خوب شناخته شود. به زبان ساده سایت هایی که محتوای قوی داشته یعنی دارای مطالب اختصاصی یا ویژه و یا دارای بازدید بالا باشند مناسب هستند.

توجه داشته باشید که Back Link باید به یک کلمه ی خاص در سایت شما که میخواید بر سئو آن کار کنید اشاره کند. در انتخاب کلمه دقت کنید چون راهی برای بازگشت آن نمی باشد.

نکته

گوگل به بک لینک ها بر اساس معیار های خودش، میزان محبوبیت و تعداد اهمیت می دهد هر گونه لینک به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگر که توسط موتور‌های جستجو پیدا شود Back link است. سایت هایی که بک لینک طبیعی زیاد دارند و همچنین محتوای جدید و منظم قرار می دهند رتبه خوبی دارند.

خرید بک لینک

توجه داشته باشید که بک لینک را نمی توان از سایتهای با پیج رنک بالا خرید زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو قدرتمند به راحتی سایتهایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک میکنند را شناسایی نموده و از رتبه آنها می کاهد. البته شایان ذکر است اگر مایلید در یک سایت تبلیغات متنی بدهید، با Nofollow سازی لینک میتوانید دیگر نگران بوجود آمدن مشکلی برای سایت خود نباشید.

شرایط لینک شدن

در طراحی سایت ایجاد مطالب جدید و مفید کاربران را  به قرار دادن لینک های شما در سایر وبلاگ ها و وب سایت ها می کند در این راستا می توانید از شبکه های اجتماعی برای بک لینک بیلدینگ سالم استفاده کنید. از مشخصه های لینک بد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگر سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک میشود، این لینک غیره طبیعی و بد اطلاق میگردد، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمیکنند مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.
لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت: این هم یکی از مواردیست که باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود، چون کمتر مدیر سایتی حاضر میشود لینک کسی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشد.
لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانیست، زیرا این مورد هم باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود.

و در ادامه

لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینکهایی را قرار میدهند که با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشد و در آن سایت اسب فروشی را لینک کنید، طبیعی ست که بک لینک بد است.
لینک شدن سایت در سایتهای کپی بردار و بی کیفیت: همانطور که سایتهایی بی کیفیت خودشان کیفیت چندانی ندارند، لینکهایی که از آنها به سایت شما ارسال میشود بد است و اگر آن سایتها اسپم باشند حتی باعث میشود در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برساند.
لینک شدن سایت به صورت مخفی: لینکها را قرار میدهند تا کاربران ببینند و از آن استفاده کنند، ولی زمانی که لینک  مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیره طبیعی است.

در نهایت

تبادل لینک جهت از یاد بک لینک اگر به صورت Nofollow نباشد، امکان بروز مشکل به احتمال قوی است ولی اگر طرفین لینکها را به صورت نوفالو تغییر بدهند مشکلی از این بابت برایتان پیش نخواهد آمد.
شایان ذکر است در طراحی سایت اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواهد دید.توجه داشته باشید که موتورهای جستجو به خوبی ارتباط میان وب سایت شما و کلمات کلیدی و عبارت کلیدی منتخب شما را تشخیص داده و از این طریق توسط لینک های با ارزش و مرتبط با پیج رنک بالایی که به شما پیوند می شوند،حمایت خواهید شد.

برگرفته از سئوموز و سایت دیزاین

Back Link یا بک لینک چیست؟ Back Link که در دانش نامه آزاد ویکی پدیا نیز تعریف شده به عنوان لینک هایی شناخته می شود که هر صفحه در وب، به وب سایت و یا یک صفحه ی مخصوص فرستاده می شوند. بک لینک میتواند از یک وب سایت و یا یک دایرکتوری باشد. در این مورد در بخش پشتیبانی گوگل این گونه تعریف شده که بک لینک به شما کمک میکند که اطلاعات خود را در دیگر سایت ها بررسی و ارزیابی کنید. تاریخچه زمانی بود که موتورهای جستوجو مهم ترین فاکتور مورد بررسی خود را تعداد بک لینک معرفی…

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

معمولی بود
خوب بود
عالی بود
User Rating: Be the first one !

درباره احسان مهاجر

احسان هستم متولد خرداد 1366 و در حوزه کامپیوتر فعالیت دارم. این وب سایت رو به تازگی راه انداختم تا اطلاعاتی رو که از بیرون بدست میارم رو با شما دوستان به اشتراک بگذارم چون اعتقاد دارم این کار اشتراک گذاری به بالابردن سطح سواد ما انسان ها کمک میکنه اگه همه اینطور فکر کنیم. اگر با من صحبتی داشتید با جیمیل emk.life و یا آیدی تلگرام EhsanMohajer@ در خدمت شما هستم.

این مطالب را نیز ببینید!

ایندکس شدن مطالب در گوگل

 ایندکس شدن سریع مطالب در گوگل در این مقاله می‌خواهم با شما در مورد راهکاری …

۱۱ دیدگاه‌ها

 1. سلام بسیار ممنونم
  من در کسب و کارم کوتاه کننده لينک استفاده نمودم با تشکر

 2. Wow! Wonderful blog! I prefer the way in which described بک لینک | بازاریابی
  فروشگاه مجازی | بازاریابی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت |.
  Next I’ve saw brilliant review around بک لینک | بازاریابی فروشگاه مجازی
  | بازاریابی فروشگاه اینترنتی
  | طراحی سایت |! Times explore are over now.

  Thanks a ton, source! You’ve complete a very good task.

  A shame I’m not necessarily fantastic at making,
  particularly in scholastic work. That’s exactlyNormally perform paperwork everything from multiple
  penning service providers .
  To prevent main problem you can order one particular conventional in a single of this articles answers that exist
  inside your broad web. But much of possibilities undependable.
  That’s the key reasons why I normally discovered this business Randal.
  Their reviews associated publishing services forced me to be a lot

 3. In it something is. I will know, many thanks for the information.
  Rexuiz FPS Game

 4. One thing I’d prefer to reply to is that fat reduction plan fast can be performed by the proper diet and exercise. People’s size not just affects appearance, but also the entire quality of life. Self-esteem, depression, health risks, plus physical ability are afflicted in an increase in weight. It is possible to just make everything right but still gain. If this happens, a condition may be the offender. While a lot of food instead of enough workout are usually at fault, common health concerns and traditionally used prescriptions can easily greatly enhance size. I am grateful for your post right here.

 5. متاسفانه برای گذاشتن عکس پروفایل نیاز به فیل کش هستش…بسی رنج بردم در این سال سی…

 6. فونت مطالبت خوبه. چطور تنظیمش کردی؟

 7. یاهو که دیگه داغون شده اینقد سماجت کرد تو اون مسنجرش که اخرشم پارسال جمعش کرد و اما درباره مطلبت باید بگم که بک لینک کار خوبیه اما کمی زیاد وقت گیره اگره افزونه ای باشه این کار رو راحتر انجام داد عالی میشه درضمن سلیقه خوبی در انتخاب عکسات داری تبریک میگم استاد!

 8. سلام وب سایت خوبی دارید
  ممنون از اطلاعات مفیدی که میزارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com