صفحه اصلی / سئو سایت / هدف گیری دموگرافیک
هدف گیری دموگرافیک
هدف گیری دموگرافیک

هدف گیری دموگرافیک

هدف گیری دموگرافیک (Demography) را در زبان فارسی جمعیت شناسی می‌گوییم.

خود واژه دمو هم به معنای جمعیت و مردمو خلق است. چنانکه دموکراسی به حاکمیت مردم بر مردم تفسیر می‌شود. دموگرافی را زیرمجموعه علوم اجتماعی می‌دانند و هدف آن، مطالعه‌ی علمی ویژگی‌های جمعیت‌های انسانی و تغییرات آن در طول زمان است.

برخی از شاخص‌های مورد توجه در دموگرافی به شرح زیر هستند:

  • گروه های سنی (یا توزیع سنی جمعیت)
  • تعداد نفرات یا جمعیت گروهی از انسان‌ها (Population)
  • نرخ رشد جمعیت (Growth Rate)
  • توزیع جمعیت (Distribution)
  • ترکیب جنسیتی جمعیت
  • سطح تحصیلات قشرهای مختلف
  • ترکیب جمعیت شهری و روستایی

پایه‌ی رشد دانش دموگرافی یا شخصیت شناسی، آمار و داده‌ها هستند و هر چه آمار و داده‌های معتبرتری در دسترس باشند، اطلاعات دموگرافیک از ارزش و اعتبار بالاتری برخوردار خواهند بود.

هدف گیری دموگرافیک

جمعیت شناسی یا دموگرافی جوامع انسانی را مانند یک سیستم در نظر می‌گیرد و رفتارهای این سیستمرا در مواجهه با خط مشی‌های داخلی و رویدادهای بیرونی مورد بررسی قرار می‌دهد.تغییر شاخص های دموگرافیک در اثر سیاست‌های دولتی، تغییر شاخص‌های اقتصادی و جنگ‌ها و قحطی‌ها و بیماری‌ها از جمله مواردی است که در دموگرافی مورد بحث قرار می‌گیرد.در علم مدیریت، بازاریابی و استراتژی، وقتی از بررسی عوامل دموگرافیک در یک سازمان یا در بازار یا صنعت صحبت می‌کنیم، می‌خواهیم شاخص‌هایی مانند موارد فوق را در گروه جمعیت هدف بررسی کنیم.

اگر تمایل به مطالعه در مورد بازاریابی اینترنتی دارید به اینجا سر بزیند.

برگرفته از متمم

هدف گیری دموگرافیک (Demography) را در زبان فارسی جمعیت شناسی می‌گوییم. خود واژه دمو هم به معنای جمعیت و مردمو خلق است. چنانکه دموکراسی به حاکمیت مردم بر مردم تفسیر می‌شود. دموگرافی را زیرمجموعه علوم اجتماعی می‌دانند و هدف آن، مطالعه‌ی علمی ویژگی‌های جمعیت‌های انسانی و تغییرات آن در طول زمان است. برخی از شاخص‌های مورد توجه در دموگرافی به شرح زیر هستند: گروه های سنی (یا توزیع سنی جمعیت) تعداد نفرات یا جمعیت گروهی از انسان‌ها (Population) نرخ رشد جمعیت (Growth Rate) توزیع جمعیت (Distribution) ترکیب جنسیتی جمعیت سطح تحصیلات قشرهای مختلف ترکیب جمعیت شهری و روستایی پایه‌ی رشد دانش دموگرافی یا شخصیت شناسی، آمار و داده‌ها هستند و هر چه آمار و…

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

معمولی بود
خوب بود
عالی بود
User Rating: Be the first one !

درباره احسان مهاجر

احسان هستم متولد خرداد 1366 و در حوزه کامپیوتر فعالیت دارم. این وب سایت رو به تازگی راه انداختم تا اطلاعاتی رو که از بیرون بدست میارم رو با شما دوستان به اشتراک بگذارم چون اعتقاد دارم این کار اشتراک گذاری به بالابردن سطح سواد ما انسان ها کمک میکنه اگه همه اینطور فکر کنیم. اگر با من صحبتی داشتید با جیمیل emk.life و یا آیدی تلگرام EhsanMohajer@ در خدمت شما هستم.

این مطالب را نیز ببینید!

ایندکس شدن مطالب در گوگل

 ایندکس شدن سریع مطالب در گوگل در این مقاله می‌خواهم با شما در مورد راهکاری …

یک دیدگاه

  1. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید لطفا با ما در میان بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com