صفحه اصلی / نکات مدیریتی / تجارت اینترنتی
تجارت اینترنتی

تجارت اینترنتی

روزي که نخستين رايانه در حجم يک ساختمان سه طبقه اختراع شد ، کمتر کسي باور داشت که اين دستگاه عظيم الجثه روزي در ابعاد يک ساعت مچي مورد بهره برداري قرارگيرد.رايانه ها با سرعت غيرقابل مهاري وارد زندگي انسان معاصر شد و او را قادر ساخت تا بر پيچيدگيهاي موضوع قرن بيستم غليه نمايد. يک فکر ساده توانست نجات دهنده نوع بشر باشد، براي چند لحظه تجسم کنيد در عصر انفجار جمعيت و لزوم ارتباط و تامين مايحتاج ايشان چه مقدار وقت تلف مي شد که به صورت سنتي و دستي امور روزانه خود را سامان دهيم ، گرچه ما هنوز نتوانسته ايم به درستي از اين فرصت بي نظير استفاده کنيم و بيشتر سرگرم حاشيه هستيم.

تجارت اینترنتی

بهر حال تکنولوژي اطلاعات و شبکه جهاني اينترنت ، تجارت اینترنتی و داد و ستد جهاني را وارد عصر جديدي بنام EC يا ( تجارت الکترونيک ) کردند ، که با سرعت زيادي در حال گسترش است.در اين عصر جديد از تجارت ارسال کاتالوگ و بروشور امري نسبتا پر هزينه و وقت گير است که تنها بازرگانان و شرکتهاي سنتي درگير آن هستند و موفقيت از آن آنهايي است که براي ارائه سرويس سريعتر و پاسخگويي با هزينه کمتر به تکنولوژي جديد و اينترنت روآورده اند. وارد شدن بر اين گستره جهاني از تجارت محدوديتي ندارد و با کمترين و کوچکترين امکانات ودر هر نقطه از جهان نيز مي توان به آن پيوست .در مقاله اي که پيش روي شماست نگارنده سعي دارد به تبيين راهکارهاي اجرايي و مراحل اوليه پيوستن به اين گستره جهاني بپردازد .

۱- اهميت راه اندازي

بر اساس آمار ارائه شده ، با حضور کسب و کار آن لاين در سال ۲۰۰۴ درآمد جهاني کسب و کار اينترنتي به سقف ۷/۲ تريليون دلار رسيد. مهم اين نيست که کار تجاري شما چيست، بلکه ناديده گرفتن ۷/۲ تريليون دلار ممکن است؟ براي اينکه نشان دهيد بخشي از اين مجموعه هستيد و مايليد که به آن خدمت کنيد،‌ لازم است در حيطه wwwباشيد. آنگاه خواهيد دانست که رقيبان شما چه مي‌کنند !

۲-شبکه‌اي‌ عمل کردن

کسب و کار در حقيقت چيزي جز برقراري ارتباط با افراد نيست. همه تاجران موفق مي دانند که ملاک شناخت چيزي نيست بجز آشنايي با افراد. ارائه کارت ويزيت بخشي از هر ملاقات است، هر شخص مطمئنا در اين ملاقاتها، اين شانس را داشته است که معاملات بزرگ انجام دهد. شما با ارائه کارت ويزيت خود به هزاران فرد و شايد ميليونها مشتري يا شريک تجاري، بايد نشان دهيد که هميشه در صورت نياز آنها در خدمت هستيد و مي‌توانند به شما دستيابي داشته باشند. مي‌توانيد ۲۴ ساعت شبانه‌روز به سادگي بدون صرف هزينه در محيطwww باشيد. حتي اگر تغيير مکان دهيد يا شماره جديدي داشته باشيد، همچنان در همان مکان مجازي قرار داريد و همگان ميتوانند شما را پيدا کنند !

۳- ايجاد اطلاعات رايانه اي در دسترس

زمان اشتغال شما چند ساعت است؟ به چه کاري مشغول هستيد؟ افراد چگونه مي‌توانند با شما تماس بگيرند؟ روشهاي پرداخت شما چه است؟ محل استقرار شما کجاست؟ کار خاص امروز شما چيست؟ اطلاعات ترفيعي، تبليغي هفته آينده چيست؟ اگر بتوانيد مشتري را از دليل لزوم کسب و کار با خود آگاه سازيد، فکر نمي‌کنيد که بتوانيد کسب و کار بيشتري داشته باشيد؟ مطمئنا در محيط www مي‌توانيد !

-۴ ارائه خدمات به مشتريان

ايجاد اطلاعات رايانه اي در دسترس يکي از مهمترين روشهاي ارائه خدمات به مشتريان است. اما اگر هدف شما خدمت به مشتري باشد، با استفاده از تکنولوژي www مي‌توانيد حتي راههاي بيشتري را نيز بدست آوريد. اين امکان را براي آنها فراهم سازيد تا بدون گشتن در مغازه و ياري گرفتن از مسئول فروش، رنگ و اندازه و آنچه را که دقيقا مي‌خواهند پيدا کنند، در حقيقت همه چيز بايد در دسترس باشد. همه کارها بايد به سرعت، ساده و ارزان در محيط www انجام شود.

۵-افزايش توجه عموم

شما هيچگاه از مجله داخلي براي درج تبليغ افتتاح فروشگاه يا مغازه محلي خود استفاده نمي‌کنيد، بلکه اگر چيزي جالب و جديد باشد، آدرس شبکه خود را در آن عنوان مي‌کنيد. حتي اگر که يک خبرنامه هفتگي نيز در خصوص اين افتتاحيه مطلبي نوشته باشد، هيچگاه از شخصي که با مغازه شما فاصله مسافتي طولاني دارد و آن خبر را مي‌خواند به شما سودي نمي‌رسد مگر آنکه آن فرد، در همان زمان به آن محل بيايد. اما با اطلاعات شبکه‌اي هر کس در هر مکان مي‌تواند به آن دسترسي داشته باشد و مطمئنا يک بازديدکننده کارآمد از وب سايت و يک مشتري سودرسان براي اطلاعات شما خواهد بود.

برگرفته از: مدیر یار

روزي که نخستين رايانه در حجم يک ساختمان سه طبقه اختراع شد ، کمتر کسي باور داشت که اين دستگاه عظيم الجثه روزي در ابعاد يک ساعت مچي مورد بهره برداري قرارگيرد.رايانه ها با سرعت غيرقابل مهاري وارد زندگي انسان معاصر شد و او را قادر ساخت تا بر پيچيدگيهاي موضوع قرن بيستم غليه نمايد. يک فکر ساده توانست نجات دهنده نوع بشر باشد، براي چند لحظه تجسم کنيد در عصر انفجار جمعيت و لزوم ارتباط و تامين مايحتاج ايشان چه مقدار وقت تلف مي شد که به صورت سنتي و دستي امور روزانه خود را سامان دهيم ، گرچه…

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

معمولی بود
خوب بود
عالی بود
User Rating: 3.7 ( 1 votes)

درباره احسان مهاجر

احسان هستم متولد خرداد 1366 و در حوزه کامپیوتر فعالیت دارم. این وب سایت رو به تازگی راه انداختم تا اطلاعاتی رو که از بیرون بدست میارم رو با شما دوستان به اشتراک بگذارم چون اعتقاد دارم این کار اشتراک گذاری به بالابردن سطح سواد ما انسان ها کمک میکنه اگه همه اینطور فکر کنیم. اگر با من صحبتی داشتید با جیمیل emk.life و یا آیدی تلگرام EhsanMohajer@ در خدمت شما هستم.

این مطالب را نیز ببینید!

کلن آچر

رازهای موفقیت زنی که با سه روز کار در هفته ۲۳ هزار دلار درآمد دارد

«کِیلن آچِر» روزی هشت ساعت کار می‌کند؛ آن‌هم تنها سه روز در هفته. اما کسب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com