صفحه اصلی / سئو سایت / انواع سئو
انواع سئو
انواع سئو

انواع سئو

همانطور که در مقالات قبلی در مورد مفهوم سئو بحث کردیم، در این مقاله میخواهیم به بررسی انواع سئو سایت بپردازیم.

سئو درون صفحه

سئو درون صفحه یا “SEO On Page” به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند مرتبط مي‌شود.به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود.اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه یا “SEO Off Page” شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود. اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد. SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي‌شود.

سئو کلاه سفيد

یکی دیگر از انواع سئو سایت، سئو کلاه سفيد یا “White Hat” می باشد. این سئو به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود زيرا دليل آن اين است که يا اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند.

سئو کلاه سیاه

از انواع سئو سابت همچنین مدل بد آن یا به اصطلاح سئو کلاه سياه یا “Black Hat” نام دارد. این سئو به مجموعه‌اي از دستوراتی که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بکار مي‌رود گفته میشود.

اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد. انجام تاکتيک‌هاي سئو کلاه سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود ولي مي‌تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

پژوهش های بهینه سازی

پژوهشی در استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو برای توسعه وب سایت های بزرگ صورت گرفته است. در این پژوهش محقق معتقد است که هنگامی که پیاده سازی وب سایت به پایان می رسد مشکلی که خیلی از شرکت ها با آن مواجه هستند این مسئله است که نمی دانند که چگونه وب سایت خود را در اینترنت معرفی نمایند.

راه حل

بهترین روش برای معرفی وب سایت بهنیه سازی موتور جستجو است. در این تحقیق بر اساس ۷۷ معیاری که از منابع مختلف و موتورهای جستجو بررسی نموده است استراتژهای بهینه سازی برای توسعه وب سایت را بصورت زیر معرفی می نماید:

 1. بهبود ساختار سایت
 2. استراتژی کلمات کلیدی
 3. استراتژی URL
 4. بهینه سازی کد
 5. پردازش کردن متن
 6. بهینه سازی لینک های ورودی
 7. استراتژی نام دامنه و هاست.

آنالیز تکنیک ها

این پژوهش استراتژی بهینه سازی شرکت های گوگل و مایکروسافت را بررسی و توضیح داده است و موردی که جهت مطالعه و آنالیز قرار داده است، استراتژی های مربوط به شرکت مایکروسافت است. مهمترین معیارها برای بهینه سازی موتور جستجو از نظر محقق عبارتند از:

 1. اضافه کردن Allow یا DisAllow به نقشه سایت
 2. اضافه کردن URL به نقشه سایت
 3. اضافه کردن نقشه سایت به robots.txt
 4. استفاده از ابزارهای آنالیز جهت crawl.

بهینه سازی موتور جستجو

در این تحقیق محققین عواملی که در افزایش رتبه سایت تاثیر دارند را به ۳ سه بخش تقسیم بندی می کنند:

 1. شرکت های دارنده موتور جستجو: جستجوکنندگان در صفحات موتورهای جستجو یک پرس و جو را اجرا می کنند سپس نتیجه آن در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده می شود.
 2. وب مسترها و شرکت های بهینه سازی موتور جستجو: شرکت هایی که با استفاده از یکسری ابزار و مهارت ها تلاش می کنند رتبه وب سایت ها را در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش دهند.
 3. جستجو کنندگان در موتورهای جستجو: افرادی هستند که در موتورهای جستجو بدنبال یافتن اطلاعات مورد نظرشان هستند.

محققین می گویند

محققین معتقد هستند افرادی که فعالیت بهینه سازی را انجام می دهند می بایست از آخرین تغییرات الگوریتم ها ی موتورهای جستجو مطلع باشند. همچنین عواملی که باعث می شود ترافیک سایت افزایش پیدا نماید را بخوبی بشناسند و از کلماتی که کاربران نهایی بدنبال آن می گردند نیز آگاهی داشته باشند. بعبارتی دیگر این افراد می بایست اطلاعات خود را در سه دسته بندی بالا همیشه بروز نگه دارند.

مفاهیم آنالیز فنی

در این تحقیق بر اساس یکسری مقالات، مطالعات و راهنمایی ها برخی از مفاهیم بهینه سازی موتور جستجو آورده شده است.محقیق معتقد هستند بهینه سازی موتور جستجو فرآیندی است که هیچ وقت تمام نمی شود و تکنیک های زیادی برای بهتر کردن رتبه سایت وجود دارد ولی پیاده سازی همه آنها مشکل است.

تکنیک های بهینه سازی

تکنیک هایی که در این تحقیق برای بهینه سازی عنوان شده است عبارتند از:

 1. افزایش لینک های خارجی
 2. تغییر اسم فایل ها
 3. لینک یک طرفه
 4. کلمات کلیدی
 5. استفاده از Meta Tag
 6. استفاده صحیح از عنوان
 7. استفاده از robots.txt
 8. بهینه سازی محتوا.

در این مقاله سعی شده انواع سئو به طور مختصر توضیح داده شود امید است خواندن مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

برگرفته از سئوکار

همانطور که در مقالات قبلی در مورد مفهوم سئو بحث کردیم، در این مقاله میخواهیم به بررسی انواع سئو سایت بپردازیم. سئو درون صفحه سئو درون صفحه یا "SEO On Page" به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند مرتبط مي‌شود.به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود.اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود…

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

معمولی بود
خوب بود
عالی بود
User Rating: 2.8 ( 1 votes)

درباره احسان مهاجر

احسان هستم متولد خرداد 1366 و در حوزه کامپیوتر فعالیت دارم. این وب سایت رو به تازگی راه انداختم تا اطلاعاتی رو که از بیرون بدست میارم رو با شما دوستان به اشتراک بگذارم چون اعتقاد دارم این کار اشتراک گذاری به بالابردن سطح سواد ما انسان ها کمک میکنه اگه همه اینطور فکر کنیم. اگر با من صحبتی داشتید با جیمیل emk.life و یا آیدی تلگرام EhsanMohajer@ در خدمت شما هستم.

این مطالب را نیز ببینید!

ایندکس شدن مطالب در گوگل

 ایندکس شدن سریع مطالب در گوگل در این مقاله می‌خواهم با شما در مورد راهکاری …

۳ دیدگاه‌ها

 1. ممنون از مطلب مفیدتون ولی یه تکنیک دیگه هم برای سئو وجود دارد که به آن تکنیک کلاه خاکستری گفته می شود.

 2. ممنونم از وب سایت بسیار عالیتون
  موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com